Historia kamienicy Glassów

Hotel H15 Boutique to wyjątkowa karta przeszłości. To kamienica Glassów, która perfekcyjne łączy troskę o historię i komfort w połączeniu z nowoczesnym i minimalistycznym designem.

1892- 14

Budynek został wybudowany przez rodzinę Glassów w latach 1892 - 97
Tuż przed I wojną światową ściany kamienicy były świadkiem tajnych zebrań polskiej młodzieży dążącej do odzyskania przez Polskę niepodległości

1924

Czasy międzywojenne przyniosły wiele zmian. W 1924 roku kamienica została zakupiona przez Związek Radziecki. Początkowo gośćmi lokalu byli rosyjscy posłowie, a wkrótce budynek przekształcono na ambasadę sowiecką.

1928 - 41

W czasach poselstwa i ambasady sowieckiej budynek był głównym miejscem spotkań pomiędzy stroną polską i sowiecką. W obiekcie odbywały się konferencje i spotkania.

1941- 45

W 1941 roku budynek przejęła III Rzesza i ustanowiła w nim jedną z siedzib Wermachtu. Ciekawostką jest fakt, że Niemcy nie pozbyli się sowieckich symboli. Najprawdopodobniej traktowali je jako trofeum. Paradoksem jest też fakt, że obecność Niemców w budynku ocaliła go przed zniszczeniem podczas bombardowania w czasie Powstania Warszawskiego.

1941 - 2007

Tuż po wojnie kamienica została przejęta przez władze PRL. Kolejnym najemcą była jedna z największych polskich firm transportowych.

2007- 2012

Zupełnie nowe oblicze kamienica zyskała po gruntownym remoncie w latach 2007 – 2012. Pojawia się nowoczesna sztuka, modny design, innowacyjne rozwiązania pozostawiając większość zdobień z czasów sowieckich. To ukłon w stronę historii i nadanie jej nowocześniejszej formy. W taki sposób w 2012 roku powstał H15 Boutique.

Zobacz pokoje i apartamenty

OFERTY SPECJALNE

Rezerwuj bezpośrednio i korzystaj z najlepszych ofert

Explore special deals, packages & discount offers across all of our destinations

Oferta Elastyczna

WIĘCEJ INFORMACJI
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Kontakt z nami

H15 Boutique Hotel zapewnia Gościom indywidualne podejście. Jeżeli masz jakiekolwiek pytanie związane z rezerwacją, pobytem lub usługami, skontaktuj się z nami.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.