Historia kamienicy Glassów

Hotel H15 Boutique to wyjątkowa karta przeszłości. To kamienica Glassów, która perfekcyjne łączy troskę o historię i komfort w połączeniu z nowoczesnym i minimalistycznym designem.

1892- 14

Budynek został wybudowany przez rodzinę Glassów w latach 1892 - 97
Tuż przed I wojną światową ściany kamienicy były świadkiem tajnych zebrań polskiej młodzieży dążącej do odzyskania przez Polskę niepodległości

1924

Czasy międzywojenne przyniosły wiele zmian. W 1924 roku kamienica została zakupiona przez Związek Radziecki. Początkowo gośćmi lokalu byli rosyjscy posłowie, a wkrótce budynek przekształcono na ambasadę sowiecką.

1928 - 41

W czasach poselstwa i ambasady sowieckiej budynek był głównym miejscem spotkań pomiędzy stroną polską i sowiecką. W obiekcie odbywały się konferencje i spotkania.

1941- 45

W 1941 roku budynek przejęła III Rzesza i ustanowiła w nim jedną z siedzib Wermachtu. Ciekawostką jest fakt, że Niemcy nie pozbyli się sowieckich symboli. Najprawdopodobniej traktowali je jako trofeum. Paradoksem jest też fakt, że obecność Niemców w budynku ocaliła go przed zniszczeniem podczas bombardowania w czasie Powstania Warszawskiego.

1941 - 2007

Tuż po wojnie kamienica została przejęta przez władze PRL. Kolejnym najemcą była jedna z największych polskich firm transportowych.

2007- 2012

Zupełnie nowe oblicze kamienica zyskała po gruntownym remoncie w latach 2007 – 2012. Pojawia się nowoczesna sztuka, modny design, innowacyjne rozwiązania pozostawiając większość zdobień z czasów sowieckich. To ukłon w stronę historii i nadanie jej nowocześniejszej formy. W taki sposób w 2012 roku powstał H15 Boutique.

Zobacz pokoje i apartamenty

OFERTY SPECJALNE

Rezerwuj bezpośrednio i korzystaj z najlepszych ofert

Explore special deals, packages & discount offers across all of our destinations

Spring Restaurant Adventure

WIĘCEJ INFORMACJI

Oferta Elastyczna

WIĘCEJ INFORMACJI
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Kontakt z nami

H15 Boutique Hotel zapewnia Gościom indywidualne podejście. Jeżeli masz jakiekolwiek pytanie związane z rezerwacją, pobytem lub usługami, skontaktuj się z nami.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.